THE SMART TRICK OF COLA TURKA KIMIN THAT NO ONE IS DISCUSSING

The smart Trick of cola turka kimin That No One is Discussing

The smart Trick of cola turka kimin That No One is Discussing

Blog Article

3 litrelik şişe gibi farklı ürünler çıkararak tüketici alışkanlıklarını şaşırtması ve ezber bozması, kutu yada litrelik ürünleri rakiplerinden daha ucuza sunması ve yerli malı konseptini kullanması rekabet ve pazarda tutunma stratejisinin ana iskeletini oluşturdu.

Cola Turka 2006 yılında yeni imaj kampanyasında 'Hep Beraber' temasını işledi. Cola Turka'nın logosu ve ambalaj tasarımları da Hollywood'da yaşayan ünlü Türk tasarımcı Emrah Yücel tarafından yenilendi.

Asya pazarında yerli ve farklı bir lezzet sunan Cola Turka, tüketiciler tarafından tercih edilen bir marka haline gelmiştir.

Cola Turka'nın ilk reklamı Haziran 2003'te yayınlandı. İlk reklamında Chevy Chase oynamıştır. Reklamda Chase, Amerika'da regular günlerinden birini geçirirken arkadaşının ve ailesinin Türk gibi davrandığını fark eder.

İstanbul Gençlik Platformu Youtube kanalına konuk olan Ülker, burada Kola turka'nın batışı ile ilgili hikayeyi şu şekilde aktardı:

Your browser isn’t supported any more. Update it to get the finest YouTube working experience and our most recent features. Find out more

It was Most likely considerably less astonishing, then, when A further new cola-flavored tender consume, Cola Turka, manufactured its debut in Turkey in the middle of 2003. Nevertheless, the advertisement agency directing the launch of Cola Turka described its approach as “good nationalism.” AdAge.com likewise explained of the main two television places selling the consume that they “aren’t anti-American but change the idea of cola as an American symbol on its head” (28 July 2003). In truth, the ads seemed to assert countrywide pleasure by using a clever inversion with the move of cultural fashions; they humorously depicted a normal suburban American observing what transpires when his fellow People in america undertake Turkish customs soon after drinking Cola Turka.

Ardından konuşmalar başladı. Yabancı sermaye, sanayi bakanlığına biz de böyle dikey entegrasyon sağlayacağımız bir tesis yapmak istiyoruz diye sormaya başladı.

Ayrıca kökeni itibariyle yerli bir marka olması nedeniyle milliyetçilik duygularına da hitap etmektedir.

Boston şampiyonluk için çıktığı maçta fark yedi Tatil planı yapanlara dolandırıcılık uyarısı: Bu iki linkten sorgulayın Fotoğraflarla Fenerbahçe'de seçim heyecanı İstanbul'un turist sayıları: Ruslar ilk sırada LGS’de hatalı cevap tartışması: Makara sistemi sorusunun bilgisi kitapta yok Yoğurt + Sumak ikilisinin bilinmeyen etkisi. Karıştırıp yenirse ne oluyor?

Reklamlarda kullanılan milliyetçilik politikasının yer ve zaman açısından önemi ise ayrı bir yer tutmaktadır. Öyle ki dönem 2003 yılıydı. Ortadoğu ve Kuzey Irak’ta yaşanan olaylara karşı kimine göre bu bir sessiz protesto kimine göre satış artırma girişimiydi. Fakat bu yorumlar Cola Turka’nın pazara hızlı ve sesli bir giriş yapmasını da perdelememişti.

Ülker, kesilen cezanın nedenini de şu şekilde açıkladı: “Şeker kanunun bakanlık tarafından değişik yorumlanmasıydı. Mahkeme de böyle bir yorumun doğru olmayacağına karar verdi. Ben beraat ettim cezayı da ödemedim"

İnşallah yakında perakende haber61 de oraya geliriz. Bundan dolayı, imalattaki, dağıtımdaki avantajımızdan yararlanarak buna benzeyen kategorilere girdik."

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Tabii ki burada pazarlama iskeletinde yerli ve milli vurgusu reklam yüzü olmuştu. Bu stratejinin meyveleri iki yıl sonrasında Pepsi’yi geride bırakıp pazarda two. sıraya gelmesiyle alınmıştı.

Report this page